Sdílená nástěnka online aplikace Wakelet

Wakelet je online nástěnka, na kterou si můžete připnout nejrůznější informace v podobě textových poznámek, odkazů na web, souborů, obrázků, videí, příspěvků na Facebooku, Twitteru a mnoho dalšího. Je možné si nastavit nástěnku jakou soukromou, sdílenou (jen kdo má odkaz) a nebo veřejnou. Prostřednictvím této nástěnky si můžete vytvářet svoje portfolio, předávat studentům informace, zdroje odkazy a mnoho dalšího.

Nástroj Wakelet používám jako online nástěnku pro sdílení zajímavých odkazů dětem. V Google Classroom mají odkaz na Wakelet, do kterého přidávám zajímavé odkazy podle toho, kam zrovna „zabrousím“ při přípravě na výuku. Aby odkaz na Wakelet v Google Classroom nezapadl mezi ostatní, občas přidám aktualitu do Streamu.

Postupně také do Wakeletu kopíruji oblíbené záložky z Chromu, ve kterých se již vzhledem k množství nedá orientovat. Takže si v odkazech pomocí Wakeletu, dělám pořádek. Nástroj vřele doporučuji. Jen poznamenám, že prostředí je v angličtině, ale vzhledem k jednoduchosti ovládání to není vůbec na závadu.

 

učitelka českého jazyka, GaSOŠ Rokycany

Základní vlastnosti nástroje Wakelet
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email